Z důvodu změny ve vedení duchovní správy je dočasně na webových stránkách farnosti pravidelně aktualizována pouze záložka "Ohlášky". Ostatní dle možností.

TRVALÁ ZMĚNA VE VEDENÍ DUCHOVNÍ SPRÁVY

Moji milí,

jak většina z vás už nepochybně ví, doba mé farářské služby ve farnosti Pustá Polom se pomalu naplnila. 13 let je dlouhá doba. Přece jen z novodobých kněží jsem v Pusté Polomi byl nejdéle. Déle zde už byl jen legendární P. Bílek.

Chci moc poděkovat Bohu i vám za vše dobré a hezké, co jsme spolu mohli prožít. Dnes nechci vyjmenovávat konkrétně, neboť je těch záležitostí a těch lidí tolik, že bych nepochybně na mnohé zapomněl. Stejně tak chci poprosit o odpuštění všeho, co jsem nějakým způsobem „nedotáhl“ nebo „přetáhl“. A především chci také farnost předat novému duchovnímu správci, kterým je P. Radim Zielonka, který do naší farnosti přichází z farnosti Zátor. Vlastně se tak už úředně stalo při předávce farnosti v pondělí 28. srpna. Ať vám Pán žehná a ať také s novým duchovním správcem prožijete mnoho krásného a hlubokého! Ať Pán žehná a odplatí zvláště též P. Zdenkovi Vavrovi a P. Jiřímu Filipcovi z Velké Polomi, kteří více než rok obětavě vypomáhali a nakonec 4 a půl měsíce zcela zastupovali mě v době mé nepřítomnosti.

Rád bych se s vámi rozloučil a za vše dobré poděkoval také osobně. Dá-li Pán Bůh, budu spolu s vámi slavit bohoslužby v sobotu 16. září a v neděli 17. září dle běžného pořádku bohoslužeb. Moc se také těším na setkání ve farní kavárně v neděli 17. září. Přesné časy naleznete v ohláškách.

Pokud jde o mou osobu, s Pustou Polomí zároveň končím i službu zastupujícího farního vikáře ve farnostech Nový Jičín, Šenov a Kunín, kterou jsem poslední 4 a půl měsíce vykonával. Od 4. září přijímám novou službu: Z pověření otce biskupa se stávám administrátorem (dočasným správcem) farnosti Starý Jičín, kde budu zastupovat dlouhodobě a vážně nemocného našeho rodáka o. Marcela Krajzla. Spolu s touto službou se budu i nadále věnovat péči o moji starou a nemocnou maminku. Prosím, pamatujte na nás všechny ve svých modlitbách. No a někdy se třeba ukažte, zavolejte nebo napište. Telefon 603 368 922 mi stále zůstává, stejně tak e-mailová adresa zdenek.simicek@volny.cz.

Ještě jednou: Mějte se krásně! Ať vám i všem, které nosíte ve svém srdci, žehná dobrý Bůh Otec, Syn i Duch Svatý!