Z důvodu neodkladné péče o nemocnou maminku je dočasně na webových stránkách farnosti pravidelně aktualizována pouze záložka "Ohlášky". Ostatní dle možností.

Browse By

FOTOGALERIE DOPLNĚNA – KDYŽ SE ŽIVLY ROZPOUTAJÍ

Nějak se nám v Pusté Polomi množí škodní události. Ještě jsme neměli ani opravené věžní hodiny, které byly poničené vlivem povětrnostních podmínek, a už nám bouřka zničila elektroniku zvonů. No a dál to bylo jako v té písničce: Přišel vítr, sebral střechu… Sroloval plech na střeše sakristie, odnesl lepenku a extrémně silná průtrž mračen prolila sakristii odshora až dolů. Naštěstí se voda nedostala do rozvodné skříně do elekřiny, nedostala se do zesilovače pro ozvučení, nedostala se do liturgických knih a hlavně se nedostala do lodi kostela. Bohu díky za to! V sakristii protekla i stropem v patře a poničila omítky a protekla i starými i současnými liturgickými oděvy uloženými ve skříních. Silný vítr také vychýlil mramorový kříž na hřbitově. Moc děkuji hasičům za provizorní zajištění střechy i kříže i všem farníkům, kteří pomáhali. Nyní budeme muset střechu kompletně opravit, v sakristii se budou dělat nové omítky a výmalba, ornáty poputují do čistírny a čeká nás též oprava kříže. No, je co dělat. Můžete se podívat na pár fotografií…