Z důvodu změny ve vedení duchovní správy je dočasně na webových stránkách farnosti pravidelně aktualizována pouze záložka "Ohlášky". Ostatní dle možností.

Browse By

VÍTEJTE V PŮLNOČNÍM KRÁLOVSTVÍ, ANEB ZÁKAZ ZPĚVU PŘI BOHOSLUŽBÁCH S HUMOREM I VÁŽNĚ

Kdo by to byl řekl, když jsme se dívali na pohádku Pyšná princezna, že něco podobného se v 21. století může stát i nás?! Může. Tak s humorem i vážně. A nezapomeňme, že veselá mysl – půl zdraví, a tedy i o 50 % lehčí průběh Covidu 😉A jak to bude u nás konkrétně?
– Do neděle 4. října včetně se ani v oblasti zpěvu při bohoslužbách nic nemění.
– Od pondělí 5. října všechny bohoslužby ve všední dny budou recitované.
– Otec biskup Martin sděluje, že na základě konzultace s Ministerstvem zdravotnictví je přípustné, aby při bohoslužbách zpíval jeden sólista. Je tedy snaha zajistit tento náhradní způsob zpěvu v maximální možné míře alespoň pro nedělní bohoslužby. Výsledek uslyšíte (nebo taky neuslyšíte), dá-li Pán Bůh, o dalších nedělích.
P.S. A kdo si chce při mši zazpívat, ať si zajede do Polska…