Browse By

30 LET OD SVATOŘEČENÍ ANEŽKY ČESKÉ

Jen pět dní před začátkem sametové revoluce v r. 1989 svatořečil papež Jan Pavel II. v Římě Anežku Českou. Letos v listopadu, přesně 30 let od této události, chystají věřící z celé země pouť do Říma. Předají při ní velký národní dar papeži Františkovi – sochu Koruna svaté Anežky České od akademick é ho sochaře Daniela Ignáce Trubače doplněnou stuhami či listy (rolemi) s otisky prstů všech Čechů, kteří na dar přispějí. Celonárodní sbírka, do které se zapojí i naše farnost, je tedy určena na výše zmíněnou sochu, zbytek výtěžku sbírky bude předán papeži jako dar pro chudé. Kdo by se chtěl do celonárodní sbírky zapojit v naší farnosti, může tak učinit po nedělní mši svaté v Hlubočci v neděli 11.08., v Kyjovicích v neděli 18.08. a v Pusté Polomi v neděli 25.08. Doporučená výše daru je 200 Kč, ale může se jednat i o jakoukoliv nižší či vyšší částku. Dary je možno odevzdat ve výše uvedené dny po bohoslužbách v sakristii. Každý dárce pak může dát svůj otisk prstu na arch ručního papíru a dostane pamětní medaili s motivem sv. Anežky. Podrobnosti (také o pouti) naleznete na https://www.anezka2019.cz.